♥ Every women needs a man, that will ruin their lipstick, and not their mascara.

Květen 2011

Vznik duhy

21. května 2011 v 15:35 | admin
Snad každý si někdy všiml barevného duhového oblouku při končící dešťové přeháňce. Déšť ještě padá, ale zároveň sluneční paprsky osvětlují dešťové kapky, v nichž se světlo láme, rozkládá a odráží, a tak právě na opačné straně než svítí Slunce můžeme pozorovat duhu. Pohled na duhu je vskutku podivuhodný, neboť její barvy a tvar jsou okouzlující. Přemýšleli jste někdy, jak tento barevný oblouk vzniká?

Duha se objevuje, když prší a zároveň svítí sluníčko. Je to oblouk sedmi barev, které jsou seřazeny jedna za druhou. Duha je vlastně světelný trik. Je složená ze základních barev slunečního světla. I když se nám může zdát, že sluneční světlo nemá žádnou barvu, přesto je složeno z mnoha barev. Tyto barvy se nazývají spektrum. Bílé sluneční paprsky vznikají, když se tyto barvy smíchají. V duze vidíme rozložené sluneční světlo na jednotlivé barevné složky. Od vnějšího okraje duhy směrem k vnitřnímu v pořadí: červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá až fialová.

Jakmile sluneční paprsek projde dešťovou kapičkou, objeví se tyto nádherné barvy. Je to proto, že sluneční paprsek světla se láme na rozhraní vody a vzduchu a tak jsou od sebe jednotlivé barvy odděleny. Tyto oddělené barvy prochází dešťovou kapkou a vycházejí ven jako nádherná duha.

Protože je však sluneční světlo složeno z různých barev a paprsek každé barvy se láme pod trochu jiným úhlem, bude světlo po průchodu kapkou rozloženo v duhové spektrum. To je vidět na obrázku vpravo. Záření různých barev se také bude po průchodu kapkou koncentrovat pod trochu odlišnými úhly, a proto uvidíme v duze soustředné barevné pásy.


Na vzniku duhy se podílejí kapky v různých vzdálenostech od pozorovatele. Názorný přehled si lze udělat podle spodního obrázku.Střed kruhu duhy je vždy přesný bod oproti Slunci. Když Slunce stoupá, duha se také pohybuje výše a je stále na úrovni se Sluncem.

Zdá se to být složité?
Jestliže si myslíte, že ano, najděte tedy křišťálovou sklenici a sviťte skrz ní silným světlem. Sklenice zde napodobuje dešťovou kapku. Když bude sklenice vystavena silnému světlu, uvidíte, že se na stěnách objeví malá duha.
Můžete také vzít za slunečného počasí hadici a stříkat vodu do vzduchu. Vytvoříte si tak malou soukromou duhu.

Kde je možné duhu vidět
Duhu lze spatřit nejen díky dešťovým kapkám na nebi, ale třeba i ve tříšti kapek u vodopádů či fontán.
Duha na rose je pozorovatelná na louce, na rybníku s mastným povrchem (kapky rosy leží, aniž by se smíchaly s vodou), brzo ráno na jezeře nebo na moři (vzduch je chladný a voda ještě teplá, takže nad povrchem vody je lehký opar), na zamrzlém povrchu.
Někdy se podaří vidět část nebo i celouduhu na trávě pokryté rosou. Není to však kruhová duha, ale má tvar široké hyperboly. Objasnění tohoto jevu není složité: světlo dopadá do našeho oka, když jeho paprsek svírá s osou Slunce - oko úhel 42°. Jestliže Slunce není vysoko, protíná světelný kužel povrch Země. Průsečnicí je hyperbola. Během dne se změní v elipsu, ale tento jev je pozorován velice zřídka.

Kdy je možné duhu vidět
Všimli jste si, že se duha objevuje obvykle k večeru? Je to dáno tím, že u nás převládá západní proudění vzduchu, a tedy objeví-li se při končícím dešti pás jasného nebe, přichází nejčastěji od západu, odkud Slunce svítí právě navečer.
Duha může být vytvořena Měsícem stejně jako Sluncem.
Mezi nezapomenutelné zážitky lze zařadit spatření duhy v noci. Tu může vyvolat měsíční svit v nočním dešti. Měsíční duhy jsou však velmi slabé. Taková duha je slabá s nevýraznými barvami a poměrně vzácná, neboť Měsíc dostatečně svítí jen v období nedlouho kolem úplňku. Proto je možné je vidět pouze při úplňku mlhavě zbarvenou.


Druhá duha
Při intenzivnějším dešti se objevuje nad duhou druhá, méně výrazná, tzv. sekundární duha o větším poloměru (asi 51°), v níž je sled barev opačný než u primární duhy. Tato vedlejší duha vzniká díky dvojnásobnému odrazu paprsků uvnitř kapek.


Uvnitř kapek dochází k více vnitřním odrazům paprsku. Paprsky odrážející se dvakrát uvnitř kapky budou vycházet nejčastěji pod úhlem asi 51° vůči vstupujícímu paprsku. Takto vzniká již ne tak výrazná tzv. sekundární duha, která se objevuje nad hlavní duhou.


Kruhový tvar duhy
Při pozorování ze zemského povrchu lze pozorovat duhu jen jako neúplný kruh.
Celistvý duhový kruh by mohl být vidět z vysoké věže nebo letadla.

Z historie zkoumání duhy
Mnoho z tajů vzniku duhy se podařilo objasnit Janu Markovi Marcimu (1595-1667).
Tento význačný český fyzik popsal vznik duhy ve svém díle Thaumantias, aneb spis o nebeském oblouku, přirozené podstatě jeho barev, vzniku a příčinách z roku 1648. Marci vysvětlil vznik duhy lomem a odrazem světla, sám konal pokusy s hranolem a zjistil, že bílé světlo se rozkládá na duhové barvy a úhel lomu je specifický pro jednotlivé barvy - a to ještě před Newtonem.Vznik tornáda

21. května 2011 v 15:18 | admin
K tomu, aby vzniklo tornádo je potřeba velikého, rotujícího mraku, který se nazývá supercela. Přesto jenom 10-20% supercel stvoří tornádo. Tornádo se tvoří většinou jen v letních nebo teplých jarních a podzimních měsících, málokdy v zimních. Ke stvoření jak supercely, tak tornáda je totiž potřeba mnoho teplého vzduchu. Dochází ke smíšení dvou front studeného a teplého vzduchu a třením se tyto větry spojí, a začnou se rychle točit kolem své osy. Vytvoří se tak mrak, nazývaný supercela. Jak přesně potom v supercele vznikne tornádo, nad tím dosud vědci bádají. Je vidět malá nálevka ve tvaru chobotu, jak vyjede ze spodní části supercely, který je jen asi 1 kilometr nad zemí. Pokud se nálevka dotkne země, vypukne vražedný vítr jménem tornádo. Pokud nálevka nedospěje k zemi, zastaví se ve své trase, a pak se pomalu vtáhne zase zpátky do mraku.


Šátky

17. května 2011 v 21:52 | Sněhurka |  Móda & styl
Každá žena si přeje být přitažlivá, sexy, krásná, originální, být něčím zvláštní a oslnit mnoho mužů. Bohužel někdy to dá opravdu zabrat, zvlášť v dnešní době. Naštěstí je tu zdánlivě obyčejný doplněk = šátek. Šátky jsou ale stylové a moderní, a umí být luxusními a super doplňky, které si můžete vzít v jakémkoliv ročním období. Hodí se do každého počasí. A další jejich plus a výhoda je, že nestojí moc peněz, je mnoho barev, vzorů, látek, velikostí … zkrátka máte z čeho vybírat :)


Dá se říct, že tento doplněk se z dámského šatníku ještě nikdy neztratil. Staly se doslova nepostradatelným doplňkem každé ženy. Nejen že jsou originální a stylové, ale navíc se postarají o podtržení vaší osobnosti. Každá žena dokáže tímto doplňkem zvýraznit svoji krásu, styl a klady, ale zároveň může i zakrýt drobné nedostatky :)

Není šátek jako šátek
Stejně tak jako bot a kabelek, tak i šátků je strašné množství. Je to opravdu výhodné, protože si tak každá žena může vybrat ten správný, který nejlépe vyhovuje jejím požadavkům. K dostání jsou převážně luxusní hedvábné šátky a šály, velké bavlněné šátky a arabské šátky, které můžete znát také pod názvem "palestiny". Palestiny jsou velké kostičkované barevné šátky. Všechny šátky jsou příjemné a vhodné i do ošklivého počasí. Zvláštní pozornost byste měla dát především svítivým a jasným barvám, jako je - růžová, oranžová, fialová, blankytně modrá nebo hráškově zelená!

Cena
Ceny šátků jsou odlišné. Záleží na tom, co od takového doplňku očekáváte. Nejčastěji se pohybují cena okolo 100,- Kč až 500,- Kč.
Záleží jen na vás, jestli vám stačí obyčejný šátek z tržnice, nebo zdali dáte přednost značkovému a luxusnějšímu kousku. Tak se cena může vyšplhat až k 5000,- Kč.


Jak nosit šátky?
To jak nosit šátky, záleží jen na vás. Uvázat si ho můžete jakkoliv a kamkoliv. Nejčastěji a opravdu nejlépe vypadá uvázaný šátek kolem krku (na stranu), jen tak volně přehozený přes raměna (uzel) a nebo pouze volně nošen na vašem těle.

Naprosto jedinečným a dokonalým kouskem je šátek jako doplněk k plavkám. Možná vám to přijde zbytečné, ale opak je pravdou. Pokud se chcete držet módních trendů, vězte, že šátek ve stylu sarong (uvazuje se podobně jako zavinovací sukně) nebo pareo (zahaluje celé vaše tělo) je to pravé ořechové. Stačí si nějaký šátek vybrat, koupit a hurá umět ho nosit. Dobře vybraný šátek dokáže podtrhnout váš vzhled a tím i upoutat pozornost.

sarong

pareo

Sportovní styl

17. května 2011 v 21:36 | admin
Sportovní žena má ráda praktičnost, jednoduchost a dává přednost podobě jako přirozená žena snadno udržovatelnému stylu. Postavou se přibližuje lehké atletce.

Oblečení
Sportovní žena vybírá světlé a dynamické barvy vhodné pro sportovní oblečení, zejména slušivé teplákovky a sportovní bundičky.


Jako sportovní typ ráda nosí sportovní oblečení, musí ale dávat pozor, aby se její styl příliš neblížil venkovskému. Často kombinuje džíny s tričkem a s mikinou.

Pokud jste vyššího vzrůstu, vyhýbejte se jednobarevným kombinacím, které zdůrazňují výšku. Z materiálů se doporučuje len, přírodní hedvábí a bavlna.

Dále se nosí kšiltovky, nebo sportovní čelenky.

toto oblečení značky Redial zakoupíte na aukru.


Líčení
S líčením je třeba zacházet opatrně. Decentně zvýrazněte oči a na rty použijte lesk.

Vlasy
Co se týká vlasů, můžete nosit culíky, drdoly, sponky, čelenky... v podstatě cokoliv.
Barva, střih a vše ostatní je na vás.Elegantní styl

17. května 2011 v 21:23 | admin
Elegantní městský vzhled evokuje něco silně ženského, rafinovaného, skoro až provokativního, ale zároveň hrdého. Díky sportovním prvkům a nápaditým potiskům docílíte určité svěžesti. Co nesmí chybět, jsou doplňky.


Pro elegantní městský styl je určující decentní ženskost, je inspirován Hollywoodem ve 40. letech, možná proto se v něm objevuje i rafinovaná elegance. Základem jsou dokonale kvalitní látky jako kašmír, hedvábí aj.

Tipy


- Dlouhé perly kolem krku (nejlépe Chanel), to je klasika. Černé šaty nebo svetr přímo vybízí vyplnit velký prostor korály
- Šifonové a hedvábné šaty s jemnými potisky. Neuvěřitelně dokonalá kombinace je těchto šatů s dlouhými rukávy a kožešinová vesta
- Vázačky není výsadou jen mužů. U žen působí elegantně a zároveň sexy. Zapomeňte na černou nebo tmavě hnědou barvu a trochu se odvažte
- Ruce v zimě hodně trpí, proto si je hodně mažte krémem a hlavně je oblékejte. Trendy hlásají dlouhé kožené rukavice nebo kožešinové štoly
- Boty, botky, botičky .. letos budou šik lodičky a kozačky s řemínky
- Úzké tužkové sukně a slim džíny v délce nad kotníky.Bus Urban Wear
Bus Urban Wear je portugalská módní značka, ze které se můžeme těšit i v České republice. Kolekce jsou navrhovány tak, aby byly jedinečné, prolíná se v nich všestrannost a inovace. Městský styl v této značce odráží intenzivní společenský život v rychlém tempu. Prioritou je nejlepší denim, kvalitní střih a aktuální trend.


Elegantní styl je určen pro všechny, kdo se chtějí cítit pohodlně, přesvědčivě a jedinečně.

Crazy styl

17. května 2011 v 21:07 | admin
Crazy styl je nedávno vymyšlený styl. Doporučila bych ho lidem max. do 20 let. Crazy styl používají hlavně permanentně veselí lidé se smyslem pro humor, ti, co rádi pomáhají ostatním, mají rádi veselou hudbu a neříkají věci typu "to nikdy nezvládneš" atd...
Nestydí se předvést co v nich je, nosí veselé barvičky a radují se ze života. Často si uklízí, jsou vzorní, pečliví a chápaví... ale nestydí se kdykoliv ukázat co v nich je, milují party, večírky, oslavy a alkohol. Často kouří. (pozor-to neznamná že musíš začít pít alkohol a kouřit!!!)


Oblečení
Lidi s crazy stylem noší převážně trička a tílka s vtipnými a bláznivými popisky nebo obrázky, pestré barvy a všechny možné doplňky od korálků po mušle... jde o fantazii :)

Líčení
Linky, řasenka, třpytky, třpytivé stíny, tvářenka
Malůvky na tvářích - slzička pod okem, blesk pod okem (ala Lady Gaga),
Třpytivé ozdoby na obličeji

,

Vlasy
Jakékoliv, záleží na tobě

Životní styl
Crazy styl - stejně jako každý jiný styl - není jen o oblékání a bláznivém vzhledu. Je taky o vašem chování a přístupu. Jako crazy girl/boy, bys neměla ve škole propadat, ale naopak bys měla pomáhat druhým a třeba je i pomáhat doučovat to, čemu nerozumí.
Být stále nad věcí, by mělo být tvým životním mottem, stejně tak jako pomáhat lidem v nesnázích a povzbuzovat lidi s nabouraným sebevědomím.
Být neustále happy není snadné, ale když to dokážeš, tvoje duše a všichni tví blízcí se ti odmění láskou a přátelstvím.

Představitelkou takového crazy stylu je například zpěvačka Avril Lavigne s její módní značkou Abbey Down, anebo třeba Kesha.


Scene styl

17. května 2011 v 14:26 | admin
Kalhoty
úzké těsně přiléhavé kalhoty v různých barvách
holky nosí barevné ulítlé sukně s legíny


Trička
trička s co nejvíc ulítlým nápisem, pestré barvy
Motivy: Hello kitty, mráčky, duha, sluníčka, puntíky, proužky, trička kapel, srdíčka atd.


Šperky
populární jsou barevné korále - čím větší a výraznější, tím lepší
na krku pověšené různé přívěšky ve tvaru srdce, peace, postavičky apod.
nosí se také pyramidové pásky
obří crazy barevné náušnice


Do vlasů
veliké mašle, sponky, korunky


Boty
Vans
barevné baleríny
Conversky (každá jiná nebo tkaničky na každé botě jiné)
střevíčky


Make-up
jak holky tak i kluci sází na velmi výrazné líčení
nejzákladnější a nejčasnější jsou velmi linky kolem očí, které mohou být dotáhlé až za hranici obočí
Nosí se také umělé řasy a hodně namalovaná oční víčka barevnými stíny
všechny barvy dovoleny, originálnost především


Scene vlasy a účesy
jedna z nejdůležitějších věci jsou vlasy
jakkákoliv barva vlasů
barevné pramínky, puntíky
prodloužené vlasy
ofina sahající k očím
MEGA objemObrazek
Hip hop styl

17. května 2011 v 14:09 | admin
Zatímco většina lidí si pod pojmem Hip Hop představí pouze hudební styl, tento pojem vymezuje mnohem širší rámec. Jde totiž o kulturu se vším všudy.


Počátky se dají nalézt mezi afro-americkými komunitami v jižním Bronxu kolem roku 1980. Za necelých dvacet let se původně okrajová kultura rozšíříla po celém světě, za což se přičítá zásluha hlavně DJ Kool Hercovi. Spojení Hip Hop bylo z největší pravděpodobností poprvé použito v jedné písni uskupení The Sugarhill Gang.

Hlavními aspekty, neboli takzvanými elementy hip hopové kultury jsou MCing (rappování), DJing (všichni snad víme, kdo je DJ), graffiti a breakdance. Často se diskutuje o tom, co by mohl být pátý element, přičemž nejčastěji bývá do této skupiny zařazen beatboxing.


Vzhledem k jejímu původu v sociálně utiskovaných skupinách, hip hopová kultura se často dostává do konfliktu s tradičními "západními" hodnotami. Například v USA je rap vždy spojován s něčím špatným, nelegálním, násilným či kriminálním.

Multikulturní New York je to správné místo pro vznik něčeho tak smíšeného, jako je hip hop. Co se týká hudby, rapování je údajně zvyk původních obyvatel západní Afriky, ti ho do Ameriky nejspíše dovezli jako otroci. Dále byla hudba konfrontována s takovými styly jako je soul nebo funk. Přímý vliv na celou kulturu hip hopu měl jamajský styl dub, který je jedním z podžánrů reggae. Trochu si určitě vzal i z blues, kde interpreti přidávají ke zpěvu i rytmicky mluvené vložky.

Elementem, který jde nejvíce vidět a hlavně slyšet je Mcing. MC je člověk, který dokáže do rytmu hudby mluvit v rýmech, tedy rapovat.

Pokud jste viděli třeba film 8 mile, je vám jasné o čem mluvím. Jde o souboje MC´s, kteří bojují tím, že se každý pokouší shodit toho druhého jak z hlediska jeho básnických schopností, tak tématu či osobních vlastností a kvalit. To vše musí zvládnout plynule a v co nejoriginálnějších rýmech a metaforách. Vítězem je ten, který si více nakloní dav. Existují i battle DJ´s, Breakařů či Beatboxerů.

Druhým zásadním elementem je DJing, jehož zakladatelem je Kool DJ Herc, který ho vpodstatě vytvořil. Dá se říci, že izoloval části písní, které byly zaměřeny čistě na beat. Tradičně využívají DJ´s dva různé songy, ze kterých tvoří pomocí tzv. scratchů naprosto originální skladbu.

Je snad nejznámějším zvukovým vyjádřením hip hopu. Jde o to, že beatboxer vytváří beaty, rytmus i celé melodie pouze za použití vlastních úst. Často tak lze vidět MC, jak rapuje do rytmu, který mu udává právě Beatboxer.

Tanečníci se v angličtině označují také jako B-boys, nebo B-girls. Jde o velmi dynamický tanec, který vznikl doslova v ulicích měst. Dalo by se říci, že je velmi podobný Capoeiře. Z Breakdance se odvíjí přímo Hip Hop jakožto taneční styl, nicméně neobsahuje všechny jeho pohyby. Narozdíl od ostatních tanečních stylů má úplně minimální omezení, co se týká pozic či kroků.


Městská forma umění, o jejíž existenci jsou známky už z let šedesátých. Původně bylo graffiti způsob, jakým označit (tagovat) místo, kde dotyčný umělec či v některých případech gang byl. Nejvíce se vyvinulo v metrech pod New Yorkem, odkud potom proniklo i na povrch a zdi ve městech. To bylo částečně způsobeno tím, že vlastníkovi metra se to zrovna nelíbilo. Od roku 1989 bylo toto nařízení změněno a dopravní prostředky i prostory provozovatele mohou být pro graffiti používány bez omezení.

První formy graffity byly jen rychlé tahy fixem či sprejem, takové podpisy - tagy. Z těch se postupem času staly obrovské obrazy s kompletními barevnými efekty, stínováním atd.

Graffiti bylo dlouho spojováno s něčím nelegálním, většinou gangy, násilím, drogami a pouličním zločinem. Ve většině míst je stále vytváření graffiti bez povolení nelegální a bývá často pokutováno.

Česká Republika zažila v posledních letech velký boom celé této kultury, která se mezi mladší generací stala velmi populární.Chick Like Me ...

going out with my boyfriend :)

Golden Kitty Kat

the misunderstanding

Blue and white - based on blue , white

Punk styl

17. května 2011 v 13:57 | admin
Oblekání
Úzké potrhané džíny, vysoké boty, rovněž něčím provokující tričko , kožená nebo džínová bunda. Samozřejmě nesmí chybět nějaký ten řetěz, zámek(samozřejmě visací) , ale ti odvážnější si mohou vzít třeba i petlici, no konečně proč ne, že?!! A v neposlední řadě spínací špendlíky. V letních dnech jsou oblíbené pod kolena zastřihnuté kalhoty, nejčastěji červené(popřípadě jiné provokující barvy) a vysoké boty nahradí v tomto případě vietnamky. Oblíbená jsou i hadrová či kožená sáčka po vzoru Sex Pistol´s, ozdobená několika spínacími špendlíky. Nesmí chybět ani správný účes, ať už je to číro, bodliny nebo jen tak "rozcuchané " vlasy, to vše mnohdy barvené. A když pak vyjdete do ulic a lidé na vás čumí s otevřenou hubou, pak je to to pravé. Někteří punkeři tvrdí, že punk je v oblečení, to ale není pravda, podle mě je punk hlavně v hlavě, je o svobodě a oblečení se v něm používá jen v provokaci okolí a znázornění toho, co jsme…


Pogo

= výrazový taneční projev, nepárový kreativní tanec
Pogo vzniklo koncem sedmdesátých let navzdor diskotékové kultuře. Je to taneční styl, který bývá viděn na punkových koncertech. Uvnitř kruhu pod pódiem tančí lidé pogo, tj. poskakují nahoru a dolů v osmidobém rytmu. Někteří z tanečníků příležitostně upadnou nebo nabourají do ostatních. Pogo nemá žádný pevný řád, tanečníci se řídí jen podle své intuice. Nezasvěcený pozorovatel by mohl nabýt dojmu, že se tanečníci vzájemně bijí. Lidé se občas skutečně zraní, ale pokud někdo upadne, ostatní mu zpravidla pomohou na nohy. Rozumí se, že pogo není boj, ale zábava. Existuje též tvrdší verze poga, např. prasečí pogo (pig pogo), v němž se lidé kopou, dávají si pěstí a lehají na sebe. Riziko zranění je v tomto případě větší, ale není dovoleno nikoho záměrně zranit.
PUNK'S NOT DEAD
Punk nezemřel, punk stále žije a žije již tři desetiletí. V 70. letech nastoupila v GB (po vzoru US street-rocku)první vlna punku. Punk-rock se stal tím nejtvrdším co jste mohli na hudební scéně slyšet. Hudba nebyla nikterak složitá, zato rytmická a texty úderné, vyjadřující pocity a vystupující proti nespravedlnostem režimu, volající po anarchii a propagující anarchistické názory. Punk se udržel v povědomí celá 70. léta a ze scény ho nevytlačil ani metal, který svým nástupem vyvolal nemálo roztržek mezi punkáči a metalisty. Punk ovšem nezanikl , ba naopak nastupuje druhá vlna punku...

Mnozí dosud žijí v představách, že punk je strašlivý hluk, který nemá s hudbou nic společného. Tento dojem posiluje i konvencím se zcela vymykající zjev jeho vyznavačů. Punk, který šokoval agresivitou svého projevu, je výrazně melodický. Důležitá je tedy silná melodie a refrén, který si může opakovat publikum...


Punk je vyjádření vlastní vyjímečnosti. Znamená nejít se stádem, oddělit se a žít svůj život po svém. Je to protest proti měšťáckému způsobu života, jak názory a chováním, tak oblečením.

Jsme proti tomuto systému ve společnosti a ve státu. Anarchie znamená bezvládí. Také jsme proti náckům s těmi máme často problémy. Ale například s skin's si rozumíme (SHARP), držíme spolu a chodíme spolu na punkové, ska, oi koncerty.


Anarchie
Často se tvrdí, že anarchismus je sice hezká myšlenka, ale naprostá utopie, která nemůže být nikdy uskutečněna. Všude spousta anarchistické teorie, ale prý žádný příklad opravdu fungující anarchistické společnosti. U některých lidí, a není jich zrovna málo, je toto nejčastější předsudek vůči anarchistické myšlence. Podíváme-li se ale do historie a zkoumáme-li některé události a hnutí v dnešním světě, zjistíme, že v tomto bodě kritikové nemají pravdu. Již od začátku je ale nutné k dané problematice přistupovat s předpokladem, že nic není dokonalé, vše má své chyby - někdy viditelné, mnohdy skryté.


Dál je důležité si uvědomit, že z hlediska anarchie v praxi není nikterak podstatné, zda se něco označuje za anarchistické či nikoli. Kdybychom se pídili pouze za nálepkou, daleko bychom se asi nedostali. Podstatné jsou principy, podle nichž lidé žijí, pracují, sdružují se a rozhodují. Jistě nebude na škodu, když tyto principy, které jsou deklarovány snad v každém anarchistickém manifestu, zopakuji: předně jde o solidaritu čili vzájemnou pomoc, poznání toho, že lidé si nemají být nepřáteli, ale naopak si mají vzájemně pomáhat a sdružovat se v zájmu svém osobním; a o maximální svobodu jednotlivce, samozřejmě s přihlédnutím ke svobodě těch ostatních; z organizačních principů jmenujme decentralizaci, systém autonomie a federace, rozhodování zdola, samosprávu... Vedle toho můžeme označit principy, které by přítomné být neměly, a které jsou bohužel běžnou součástí dnešního kapitalistického světa - útlak, sociální nespravedlnost, vykořisťování, autoritářství, militarismus, diskriminace atd.Rebel


goth

Black And White

punk na punk


Skull life

Boots Contest

The boy who kicked pigs.

Punk Style! xD

42/50: Lose Yourself= Goth/Punk?

Total Psycho!

Prep meets punk

Hippie styl

17. května 2011 v 13:47 | admin
Hippies vytvořili zajímavou, krásnou a veselou módu. Je to směs hodně etno stylů - Indiáni, africké kmeny...
V 80. letech začal hippie styl přecházet do punku, ale stále se vrací.
Pokud chceš vypadat jako hippie a zaujmout nějakého nezávisláka nebo jít demonstrovat za zvířátka s Greenpeace, tak se obleč do něčeho barevného. V létě dlouhé sukně, batikovaná tílka a trička... V zimě zvonáče a doma pletené svetry. Zajdi někdy do sekáče a tam toho objevíš! Nebo si tohle oblečení můžeš vyrobit sama. Všechno bílé nabatikuj a staré jeansy rozpárej a našij do nich klíny z nějaké květované látky. Nebo na ně něco vyšij.


Doplňky ve stylu hippies
* Sponky a náušničky napodobující lužní kopretiny
* Dřevěné korálky
* Šátek kolem hlavy - buď na "piráta", nebo na "ninju"
* Šátek místo pásku
* Brýle lennonky
* Prstýnky i na prstech u nohou
* Ganja nebo peace na krku
* Náramky přátelství

DESATERO HIPPIES
Pokus se žít se všemi ve shodě, aniž bys ztratila svoji tvář.
Poslechni si názor všech a pak se vyjádři ty sama - klidně a jasně.
Budeš-li sama sebe porovnávat s jinými, můžeš se stát domýšlivou nebo nahořklou, neboť vždy najdeš lidi horší a lepší, než jsi sama.
Neztrácej svůj čas s hlučnými a agresivními lidmi.
Raduj se ze svých představ, snů a plánů.
Svou práci vykonávej od srdce, ať je jakkoli skromná, neboť ona je tvým skutečným majetkem v proměnlivých životních osudech.
Buď opatrná v tom, do čeho se pouštíš, a přemýšlej o věcech, které děláš.
Buď sama sebou.
Nepřistupuj k lásce cynicky a prožívej ji naplno
Rozvíjej svoji duchovní sílu, protože tu ti nikdo nemůže vzít a je cennější než hmotný majetek.
Mnoho obav se rodí z nudy a samoty
Vůči sobě buď mírná, ale důsledná
Nejsi dítětem vesmíru o nic méně než strom a hvězdy a máš právo zde být.
Ať je to pro tebe srozumitelné, nebo ne, vesmír je bezpochyby na správné cestě.
Žij v souladu se svým bohem, ať děláš cokoli a ať jsou tvá přání jakákoli, a v tomto bláznivém světě si uchovej klid své duše.

hippie
Band AidCalifornia DreaminHIPPIE CHICK!Play some Mountain Heart.The Boho Hippie Girl Reads -Say hippie aye aFemininity (is usually associated with flowers & reminds me of hippies)70's HippieNicole Kiss*HippiesHippie Frankie B.San Francisco