♥ Every women needs a man, that will ruin their lipstick, and not their mascara.

Březen 2009

Norvičský teriér

24. března 2009 v 19:22 | aylinka
Norvičský teriér je nejmenší mezi teriéry. Jeho kohoutková výška je maximálně 25-26cm a váha v rozpětí 5-6kg. Zbarvení srsti je červené, pšeničné bývá vzácné, častěji je black and tan nebo grizzly. Srst vyžaduje minimální úpravu, pouze pokud budete chtít Vašeho norviče předvádět, bude mu více slušet úprava srsti trimováním. Provádí se vyškubáváním odumřelé srsti a není to nijak náročné, jak pro psa, tak i pro Vás. Norvič má dle standardu uznaného v roce 1964 uši postavené vzhůru, což jej odlišuje od jeho ostrovního příbuzného Norfolka, kterému směřují dolů. Od té doby se každé plemeno ubírá svou cestou a zůstává jim společná jejich minulost. A jaký vlastně je?
Norvič je rodilý angličan, byl pojmenován podle města Norwich na jihovýchodě ostrova. Na počátku své existence byl využíván k loveckým účelům, pak si jej oblíbili studenti university v Cambridgi a stal se z něj lovec myší a krys, kterých bylo v oněch dobách přespříliš. Modernizace, ale přinesla norvičům změnu jejich využití a tak se stali spíše společníky a jejich původní poslání se jim časem vytratilo z vědomí. Dnes jim naše myši nic neříkají a zachovávají si chladnou hlavu při střetu s jakýmkoli živočišným druhem. Snad jen mezi sebou bývají více hašteřiví, že by snad přece nějaké signály? Avšak je to přece terriér.


Novofunlandský pes

24. března 2009 v 19:15 | messagemebaby
Novofundlandský pes je velmi přátelské a hodné plemeno, které miluje děti. Je to oblíbený společník, ve Francii se používá i jako záchranář tonoucích. je to velmi příjemné plemeno, co by se mu ale dalo vytknout je instinkt zachraňovat z vody každého, ať už se topí či ne a nadměrné slintání.
Historie: Jeho přímý předek je nejspíše vyhynulé plemeno St. Johns'. Novofundlanďan je největší vodomilné plemeno. Vznikl křížením severoameričtí psů a iberských psů s evropskými plemeny (křížení s evropskými proběhlo již ve Velké Británii). Používal se k tahání člunů a vytahování rybářských sítí.
Popis těla:
Popis těla: Hlava je huňatá, široká a mohutná. Oči jsou malé a tmavé, většinou hnědé. Čenich je malý a hranatý. Ocas je středně dlouhý a bohatě osrstěný. Velké tlapy mají kulatý tvar a mají polvací blánu mezi prsty. Novofundlanďan má velmi dlouhé pesíky. Srst je hladká a hustá.
Potřeby psa: Novofundlandský pes se nehodí do města. Má dlouhou teplou srst o kterou je nutné pravidelně pečovat, snáší však díky ní nízké teploty a může být trvale umístěn ve venkovním prostředí. Je velmi snadno cvičitelný a oddaný.
Papillon (Motýlek)

24. března 2009 v 19:06 | messagemebaby
Historie: Podle jedné staré legendy je papillon potomek španělského trpasličího španěla ze 16. století. Dlouhá srst a jeho vzhled napovídají, že papillonovi předci pocházeli z krve severských špiců. Na druhé straně je známá i verze, která tvrdí, že papillon je vlastně epanioez z Belgie, oblíbenec královského dvora. Papillon byl v 17. století velmi populárním plemenem ve Francii, kde ho mnozí umělci, jako např. Peter Paul Rubens nebo van Dyck, zvěčňovali na svá plátna. Toto plemeno se stalo také oblíbencem Marie Antoinette a Madame de Pompadour.

Vzhled: Papillon je plemeno malých společenských psů. Tento psík má harmonickou stavbu těla a jeho kůže je pokryta dlouhou srstí. Papillon hrdě drží své tělo a má lehký, elegantní pohyb. Délka jeho těla je o něco delší, než jeho výška v kohoutku, která je většinou okolo 28 cm. Plemeno se podle hmotnosti rozděluje do dvou kategorií. První katergorie zahrnuje jedince jejichž hmotnost je menší než 2,5 kg. Do druhé kategorie patří feny od 2,5 kg až 5 kg a psi od 2,5 kg do 4,5 kg. Charakteristická zvláštnost u tohoto malého psíka je, že má nádherné uši, které jsou podobné křídlům babočky. Jsou posazeny dosti daleko od sebe, takže odhalují mírně kulatou lebku, na bývá bílá, úzká, zřetelně vymezená lysinka. Phalene je varianta papillona se zavěšenýma ušima. Papillon má lesklou, bohatou, vlnitou srst, která není při dotyku příliš měkká. Někteří psi mají srst 7,5 cm dlouhou a pramínky na ocasu mohou být až 15 cm dlouhé. Na krku je srst delší a vytváří límec a náprsenku, na zadní straně stehen vytváří srst bohaté "kalhotky". Papillon může mít jakoukoli barvu na bílém základu.

Využití a povaha: U nás je toto plemeno málo známé a lidé si jej často pletou např. s kříženci čivavy a špice. Papillon je zvídavý, hrdý a sebevědomý psík, který se dobře snáší s ostatními psy. Má živou, elegantní povahu a je snadno vycvičitelný. Hodí se k dětem i do městské zástavby. Je to velmi dobrý hlídač, který si chrání svoji rodinu. Jelikož je papillon společenský pes, špatně snáší celodenní pobyt o samotě. Plemeno je vhodné i pro dnes moderní agility.

Péče: Údržba jeho dlouhé srsti není příliš náročná. Papillona stačí česat 1 - 2x týdně, pokud právě nelíná. Tento psík miluje pohyb a svému pánovi bude vděčný za každou procházku. Jako většina malých plemen má i papillon sklony trpět vykloubením čéšky. Průměrná délka jeho života je 13 - 15 let.

Jaké je tvé oblíbené jídlo?

24. března 2009 v 15:40 | aylinka