♥ Every women needs a man, that will ruin their lipstick, and not their mascara.

Únor 2008

Máte psa? Kupte mu psí CD!

24. února 2008 v 16:37 | Psí CD
Máte psa? Kupte mu psí CD!

Píseň Velmi tichá noc, která je nahraná na zvukové frekvenci slyšitelné pouze pro psy, se stala vlastníky domácích mazlíčků tak populární, že se před Vánocemi vyšvihla na první místo novozélandské hitparády.
Výtěžek CD, které stálo 4,99 novozélandských dolarů (asi 75 Kč), je určen na charitu. Celkem se již vybralo přes 331 tisíc korun. A pro velký úspěch bude disk k dostání i v Austrálii.
Pejskové si mohou songu poslechnout jak v instrumentální verzi, tak i ve zpívané.
Bob Kerridge, předseda organizace pro zvířecí blaho Society for the Prevention of Cruelty to Animals řekl, že netušil, jakou hudbu psi poslouchají.

Tání ledovců

24. února 2008 v 15:38 | Terry Frogush

Arktické ledovce jsou největší zásobárnou sladké vody na světě. Arktida je také unikátním přírodním systémem, který udržuje v rovnováze stabilitu světového klimatu.

Vědci nevědí, co se děje. Grónské ledovce dostávají v posledních letech stále větší příděly sněhu, a tak se zdá, že by měly spíše narůstat. Opak je však pravdou a ledovce ztrácejí na okrajích tolik ledu, že celkový stav ledu končí úbytkem. Na celém území Grónska ubude ročně zhruba 200 kilometrů kubických ledu. To je množství vody, které by stačilo pokrýt spotřebu vody dnešního Los Angeles dokonce na dvě staletí.

A ledovce tají rychleji a rychleji: v roce 1996 v Grónsku roztálo 63 kilometrů krychlových ledu, v roce 2005 to bylo už 162 kilometrů krychlových.

Tání ledovců je aktuálním problémem už proto, že některé prognózy uvádějí, že do roku 2100 by se hladina světových moří mohla zvýšit až o 6 metrů. To by znamenalo zatopení hustě osídlených pobřežních oblastí. Odborné studie prokázaly, že zaplaveny by mohly být asi 2,2 % souše, na které v současnosti žije 10,5 % obyvatelstva, což činí 602 milionů lidí. Jako ohrožené oblasti se počítají místa s nadmořskou výškou menší než 10 m.n.m. a ve vzdálenosti do 100 km od pobřeží a s nimi i města Petrohrad, Benátky nebo New York.Stabilní teplota která v Arktidě (resp. kolem severního polárního kruhu) vládla po staletí se podle vědců nebezpečně zvyšuje. Za posledních 20 let se průměrné roční teploty na jihovýchodě Grónska zvedly o 3 stupně Celsia. Podle současných poznatků by k nezvratné změně ledového příkrovu mohlo dojít, zvýší-li se teplota o 2,7 stupně Celsia.

Rok 2005 drží smutné prvenství v procesu arktických změn. Satelitní snímky odhalily velký úbytek ledu v polárním kruhu.
V srpnu roku 2005 se stala ruská loď Akademik Fyodorov prvním plavidlem v historii, které proplulo napříč polárním kruhem aniž by muselo lámat ledy. Když na letišti Longyearbyen na souostroví Svalbard (Špicberky) norští vědci z Norského polárního institutu naměřili v lednu 2005 + 7,7 Celsia, nemohli uvěřit vlastním očím. Na tomto souostroví nacházejícím se v polovině cesty mezi Norskem a Severním pólem, bývá teplota v tomto období - 15 Celsia.

Grónské ledovce se navíc daly do pohybu: ledovec Kangerdlugssuaq se v roce 2005 pohyboval dvakrát rychleji než v roce 2000 - jeho rychlost narostla z původních 6 km na 13 km za rok. V posledních letech svou rychlost zdvojnásobil i nejrychlejší ledovec světa Jakobshavn Isbrae.
Tento pohyb způsobuje led, který roztál a začal ledovcem prosakovat až k jeho skalnatému podloží. Tím se snižuje tření a zvyšuje se rychlost ledovcových proudů.

Je zde také pesimistický výhled do budoucna, který varuje, že zvyšující se objem sladké vody by mohl zapříčinit kolaps Golfského proudu, který otepluje východní pobřeží severní
Ameriky a západní pobřeží Evropy. Golfský proud především zmírňuje v západní Evropě (zvláště na severu) zimy, které jsou tak teplejší než na jiných místech na Zemi, i když tato místa mají stejnou zeměpisnou šířku.. Například v lednu je rozdíl průměrných teplot mezi pobřežím Norska a severními částmi Kanady přibližně 30 °C.


Fakta o ledovcích

• ledové kry jsou tvořeny sladkou vodou

• protože hustota mořské vody je asi 1025 kg/m3 a hustota sladké vody, kterou jsou ledovce tvořeny je "pouze" asi 920 kg/m3 , ledovce na moři plavou. Přesto je mnohdy velice těžké odhadnout velikost ledovce pouhým okem , protože i 9/10 může být skryto pod vodou.

• led kterým jsou kry tvořeny je starý více než 15 tisíc let.

• velikost ledových ker se pohybuje v rozmezí 1 m až 75 m nad mořskou hladinou a může dosáhnou velikosti 15ti patrové budovy.

• průměrná váha ker je 100 000 až 200 000 tun.
Největší ledová kra nacházející se v severním Atlantiku byla 168 m vysoká.

• ledová kra způsobila jednu z nejznámějších námořních katastrof: v noci ze 14. na 15. dubna 1912 spolu s lodí Titanic zahynulo asi 1500 cestujících a členů posádky.

Příběh myšky

23. února 2008 v 20:41 | Příběh myšky

Jmenuju se Miky a včera jsem se narodila. Svoje rodiče neznám, ale řekli mi, že je to v životě normální, že se to stává. Bydlím v malé klícce se svýma malinkatýma sestřičkama, bratříčkama a nějakýma cizíma myškama. Nemáme tu moc prostoru k životu, ale naštěstí máme jeden druhého.
Slyším z dálky kroky… Přišel člověk, natáhl si rukavici a šáhl do našeho malinkého domečku. Co se to děje? Proč mi berou sestřičky a bratříčky? A proč šahá na mě? Kousnu ho. Naštěstí mě pustil a řekl: "Zítra si mě nepřej ty chlupatá příšero!" Nevím, co to znamená, ale myslím si, že je to něco pěkného, když mě nechal být…
Je večer a všichni spí… Jen já slyším divné hučení strojů všude okolo, pozoruju ostatní myšky, přemýšlím, kam se poděla má rodina… Určitě se mají dobře. Třeba je dovedli k mojí mamince a tatínkovi… A mě tam vezmou zítra. Těším se. Zavřu své černé korálky a usnu.
Ráno mě vzbudí zase ten člověk. Nekoušu ho, nechávám se jen tak vzít do jeho obrovské ruky, která je určitě tak laskavá a… Co to je? Ta myška, která ještě včera byla se mnou v kleci, tady teď bezhybně leží… Co s ní udělali? Asi spí… Asi je brzo ráno… Člověk mě položí do nové klece. Je dvakrát větší než ta minulá a mám ji celou pro sebe. Dá mi tam nějaké jídlo a pití. Jak věděl, že mám hlad? Když se najím, tak mě opět vezme a odnese mě do bílé laboratoře. Začne na mě patlat nějakou pastu. Auuuu, to pálí. Nech mě! Začnu tam zmateně pobíhat. Moje bílá srst se barví na růžovo… Pak zezelená. Cítím, jak slábnu a moje kůže pálí čím dál víc. Nemůžu dýchat… Co to se mnou dělají? Pomoc… Naposledy se rozhlédnu kolem… Jsou tu desítky takových jako jsem já… Některé už bezvládně leží, jiné se brání z posledního… Už vím, co znamenalo "Zítra si mě nepřej ty chlupatá příšero!"

MEGA Bleskofka č. 4 - KONEC

22. února 2008 v 21:20 | Bleskofka
1. Ahojky
2. Jak je?
3. Co dneska ve škole?
4. Co budeš dělat o prázdninách?
5. Máš rád(a) zvířata?
6. Máš nějaké zvířátko doma?
7. Jaké je tvé nejoblíbenější jídlo?
8. Jaká je tvoje nejoblíbenější barva?
9. Jaká je tvoje nejoblíbenější písnička?
10. Co říkáš na EMO?
11. Máš sourozence?
12. Máš blog?
13. Líbí se ti můj blog?
14. Co bys na něm pozměnila/vylepšila/zrušila?
15. Jsi doma sama?
16. Není ti zima?
17. Kdy půjdeš spát?
18. Máš kluka?
19. Sorry, že jsem tam zvědavá :D
20. Co na diplom?
KONEC! Výtězy se stávají:
1. místo: Radim
2. místo: lucik
3. místo: Romča
4. místo: Lucík
BLAHOPŘEJI VÝTĚZŮM, A TADY JSOU DIPLOMKY:

Bleskofka č. 3 - KONEC

19. února 2008 v 18:30 | Bleskofka č. 3
číslo 3
1. Jak se jmenují postavičky na obrázku?
2. Jak se jmenuje seriál ve kterém vystupují?
3. Líbí se ti ten seriál?
4. Co bys změnil(a) na tomto blogu?
5. Co chceš na diplom?
KONEC! 3. Bleskofka je ukončena a výtězy se stávají:
1. místo: ...LenČuska
2. místo: Ashley
3. místo: Zuzka
Gratuluji všem výtězům, ale samozřejmě i těm, co ve 3. Bleskofce neuspěli, snad příště ;)

Mobilmánie

16. února 2008 v 23:53 | aylinka
Máš už dost svého nudného mobilu a chceš nějaký netradiční kousek? Nebo jsi zaměřený/á na techniku než na design? Podívej se na nejstylovější mobily na trhu!
Samsung E500

Samsung E500 je stylový mobilní telefon s véčkovou konstrukcí a luxusním provedením který je určený především pro moderní ženy. Je osazený kvalitním vnitřním displejem zobrazujícím přes 262 tisíc barevných odstínů. Vnější displej umístěný pod fotoaparátem disponuje barevnou hloubkou 65 tisíc barev.
Samsung E500 má zabudovaný fotoaparát s rozlišením 1,3 megapixelů a nabízí různé fotografické efekty, časovač či volbu různých okrasných rámečků. Samozřejmě nechybí možnost natáčet krátké videosekvence.
Samsung E500 má hudební přehrávač který umožňuje poslouchat skladby a vyzváněcí tóny ve formátu MP3. Interní paměť má kapacitu 70 MB. Dále je mobilní telefon Samsung E500 vybaven bezdrátovou technologií BlueTooth, televizním výstupem a systémovým konektorem pro připojení k počítači.
Pro ženy je připraven soubor aplikací Život žen, ve kterém naleznete například hlídání životosprávy a kalorií nebo menstruační kalendář. Horní kryt kolem vnějšího displeje je tvořený pravou kůží. Navíc je krycí sklíčko vnějšího displeje potaženo vysoce zrcadlovou plochou, což umožňuje použit jej jako zrcátko (při vypnutém podsvíceni displeje).
Nokia 7373

Mobilní telefon Nokia 7373 je navržen tak, aby vašemu dni dodal styl a vašemu životu poezii krásy. Za jeho elegantním otočným designem a propracovanými motivy, inspirovanými domorodými a etnickými vzory, se budou otáčet, kamkoliv přijdete.
Nokia 7373 díky jeho oslnivému displeji s 262 tisíci barev a vestavěným 2megapixelovým fotoaparátem s 8x digitálním zoomem prozradí všechny okamžiky, které jím zachytíte tisíce slov. A když se procházíte městem, můžete si okořenit náladu svými oblíbenými skladbami z vestavěného hudebního přehrávače nebo FM rádia.
Fascinující fyzické vlastnosti a jedinečné funkce se v telefonu Nokia 7373 spojují, aby uspoko

Jak jíst zdravě

16. února 2008 v 23:44 | Jak jíst zdravě
Máš problémy s postavou nebo se jen cítíš špatně? Přestaň veškeré problémy řešit přejídáním se nezdravými dortíky a bonbóny. Začni jíst správně. Do svého jídelníčku zařaď více ovoce a zeleniny, méně masa a tučných mléčných výrobků. Sladkosti také nemusíš úplně vyškrtnout, ale snažit se je omezit.

KOLIK KALORIÍ SNÍST?
Denní příjem kalorií by měl být nižší než vydaná denní energie. Na den by to mělo být nejméně 1200 kalorií (5040 kJ)

Pár malých zásad pro pěknou postavu:

1.Při snižování hmotnosti nesmíš hladovět.
2. Jídlo které jíš, ti musí chutnat.
4. Místo brambůrků si dej slunečnicová semínka, místo čokolády sušené ovoce.
5. Využívej každou chvíli k pohybu.
6. Usmívej se :) Nikdo nestojí o protivnou i když štíhlou kámošku.
Jednou ze zásad při změně jídelníčku je, nenásilně, ale systematicky ho měň.
Příklad správného FIT jídelníčku:
SNÍDANĚ:
 • Jogurt + celozrnná houska
 • Plátek tmavého chleba + 2 plátky šunky a tvrdého sýra
 • Cereálie s mlékem + jablko
SVAČINA DOPOLEDNE:
 • 2 ks ovoce
 • Lehký jogurt
 • 2-3 ks zeleniny
OBĚD:
 • Bramborová polévka + celozrnné pečivo
 • Těstoviny s tuňákem (makrelou) + vařená zelenina
 • Kuřecí maso + celozrnná rýže
SVAČINA ODPOLEDNE
 • Banánové mléko (banán, mléko - rozmixovat)
 • 2-3 ks ovoce nebo zeleniny
 • Jablkové pyré (rozmixovat 2 měkká střední jablka + trocha cukru)
VEČEŘE
 • 400 g zeleninového salátu + tmavé pečivo
 • Brambory ve slupce + tvarohová pomazánka (tvaroh, česnek, bylinky)
 • Krupicová kaše (puding)

Nudíš se? Zabav se!

16. února 2008 v 23:41 | aylinka
Určitě to znáš, kámošky jsou někde v tahu, jsi sama doma, nemáš do čeho píchnout a na učení nemáš vůbec náladu! Místo aby jsi zalezla so postele a prospala celé odpoledne nebo se koukala na naprosto nudné telenovely v televizi, zkus pár dobrých triků, které ti aspoň trochu pomůžou zlepšit si náladu a zapomenout na nudu a navíc ti to přinese i nějaký užitek!

1. UDĚLEJ SI BEAUTY DEN!

Využij dne volna a trochu se zkrášli. Po celotýdenním shonu to tvoje tělo určitě uvítá. Ráno, až se probudíš, zkus si trochu protáhnout kostru a lehce si zacvič. Potom si dej vlažnou sprchu, vyčisti si zuby a umyj vlasy. Budeš krásně svěží. Po očistě si dej pořádnou snídani. Tím ale nemyslím velký krajíc chleba se salámem, ale abys načerpala energii na celý den, nalož si do misky porci musli s jogurtem a ovocem a jednu velkou sklenici čerstvé šťávy z tvého oblíbeného ovoce. Během dopoledne buď co nejvíc venku - zajdi mamce na nákup, jdi se psem na procházku, opaluj se nebo jezdi na kolečkových bruslích. K obědu si připrav třeba luštěniny, ovocný salát nebo těstoviny s tvou oblíbenou sýrovou omáčkou a rajčaty. Uvař si zelený čaj, který odplaví všechny škodliviny z tvého těla. Po obědě se můžeš natáhnout s knížkou, spát nebo koukat na televizi, jít ven za kamarády nebo zajít na pokec s příbuznými. Behem odpoledne si dej lehkou svačinku a zkus sníst 3 porce ovoce a zeleniny. Taky si zacič nějakou sestavu nebo tancuj. K večeru si dej teplou lázeň, připrav si masku na obličej a relaxuj. Připrav si domácí masku na vlasy a potom se pořádně namaž vonným olejem, vypij sklenici mléka na dobrou noc a běž spát ;) Zaručeně to enbude promarněný den, zlepšíš si kondici, uděláš něco pro svoje zdraví a krásu...


2. KOUZLI!

Můžeš si udělat taky kouzelnický den. Vylož si karty, najdi si v knížnkách, časopisech nebo na netu kouzla a čáry a vyzkoušej je. Nikdy nevíš, jestli fungují, ale za pokus to stojí, nebo ne? Ale v žádném případě se neschyluj k černé magii nebo něčemu podobnému. Přečti si svůj horoskop na tenhle rok. Najdi starou sbírku kamínků a zjisti si, na co fungují a udělej si z nich třeba "nápoj štěstí" Možností máš spoustu a takový den magie taky nemusí být marný. Třeba přijdeš na něco nového a zjistíš, co tě v budoucnu čeká...

3. SURFUJ NA NETU!

Jestli máš ráda hudbu, najdi si nějaký server, kde se dají stahovat mp3 (www.mp3s.nadruhou.net) a tam si najdi oblíbenou písničku, k ní třeba překlad a text. Potom můžeš zajít třeba na chat. Ovšem doporučuji zajít do nějaké měnší nebo neustálené místnosti, když jsi mezi 250ti lidma, tvých vět si ani nevšimnou a chatujou dál, to můžu říct z vlastní zkušenosti:-) A nebo máš na počítači nějaký zajímavý film, který jsi ještě neviděla, protože jsi neměla čas? Vezmi si popcorn a udějel si domácí kino :) A když už tě nebude bavit být na počítači, zalistuj ve starých časopisech nebo knížkách a přitom třeba mlsej.

4. VYJDI Z DENNÍ RUTINY!

Jestli už ti připadá, že každý den je stejná nuda, pořád děláš ty samé věci a už tě to nudí? Udělej něco bláznivého. Třeba zajdi do obchodu, tam si nakup včechny suroviny na tvůj oblíbený sort a udělej si ho. Nebo vyzkoušej nový recept. Taky nezapomeň udělat někomu radost, i když třeba ty dobrou náladu nemá. Můžeš obejmout rodiče a říct jim, že je máš ráda nebo pochválit přátele a vzpomenout si na staré známé. Usmívej se i na cizí lidi, budeš mít dobrý pocit z toho, že děláš něco pozitivního. A na závěr si pusť oblíbenou hudbu a skákej, tancuj, prostě se vyblbni a křič, že miluješ život :o))

A něco pro pobavení:

5. Testík

1. Oblíbené jídlo
2. Internetová adresa
3. Oblíbená celebrita
4. Vysněné místo na zemi
5. Školní láska, idol, nebo přítel
6. Nadávka
7. Bláznivá celebrita
8. Písnička
9. Oblečení (kalhoty, triko....)
10. Tvoje dětská láska
11. Nejlepší kamarádka
12. Někdo z TV show

Jedla jsi právě ...(1)..., surfovala na ...(2)..., když v tom se Tě zeptal ...(3)..., jestli bys s ním něchtěla jet do/na ...(4)... Ale chce s Tebou bohužel jít ve stejnej večer jako ...(5)... ...(6)... pomyslíš si ,,Co budu dělat ?!" Přemýšlíš nad tím a zvažuješ to, když v tom najednou potkáš ...(7)... Zpívá si neskutečně nahlas ...(8)... a nemá při tom na sobě nic, kromě ...(9)... Jak ta hvězda zjistila Tvou soukromou adresu, sakra ?! Hmm, určitě mu ji řekl ...(10)... Ale jak se máš rozhodnout ? Měla bys zavolat ...(11)... nebo ...(12)..., aby ti poradili ? Ne ! Musíš to vyřešit sama !!!

Ručné psané datum a hodiny :
Hýbej s kostrou :
Ukaž svou fantazii :
Udělejte si Simpsňáckou postavičku :
Udělejte si postavičku ze South Parku :

Nos culík!

16. února 2008 v 23:35 | aylinka
Jednou se cítíš jako princezna, jindy potřebuješ, aby ti vlasy nepadaly do obličeje nebo prostě jen chceš být bezvadně upravená. Právě culíky a různé ohony se o tohle všechno postarají. Mohou být elegantní, rozpustilé, klasické ale i originální. Stačí si jen vybrat takový, který ti hezky půjde udělat a zároveň ti bude slušet a to nejdůležitější je, abys ses v něm cítila dobře. Pokud máš alespoň trochu delší vlasy, nejlíp po ramena nebo delší, pak můžeš tvořit. Platí - čím delší vlasy, tím více možností.

A jak na to? Nejprve musíš mít pečlivě rozčesané vlasy, 100 tahů kartáčem by mělo stačit. Ale ne, zas tolik to přehánět nemusíš, ale opravdu si dej záležet, nejen, že ti účes půjde lépe vytvořit, nebude tolik hrozit padání vlasů během dne a zároveň budš mít vlasy lesklejší a krásnější. Začněme tím úplně klasickým - vlasy sepnuté v gumičce na temeni hlavy. Určitě si dej práci s výběrem gumičky nebo spony, která bude doplňovat celkový styl oblečení a z obyčejného culíku vytvoříš efektní účes.

Jemným hřebenem docílíš, aby byly vlasy hezky hladké a netvořily jednotlivé pramínky, které nevypadají hezky. Pak už jen všechny vlasy celkově sepnout a je to. Aby prameny po stranách nevypadávaly a hlavně aby účes hezky držel, připněte do vlasů pérka a pomocí vosku na vlasy je uhlaďte a zafixujte. Obměnou může být natupírování ohonu, který tak získá objem a úplně jiný vzhled. Vlasy pak zafixuj lakem, aby si svůj vzhled udržely delší dobu.

Trochu odvážnějším, ale také velice hezkým účesem je varianta s natupírováním předních vlasů. Hodí se víc, pokud nemáš ofinu. Odděl přední vlasy a pečlivě je v předklonu postupně natupíruj a každou vrstvu vlasů ještě přelakuj. Potom vlasy opět sepni a vpředu je lehce hřebenem uhlaď. Vytvoříš elegantní "vlnu". Hodí se jak do školy, tak na večírek nebo jen tak na procházku po městě.

Takzvané falešné culíky jsou velice efektní obměnou klasických culíků. Sepni jen vrchní vlasy - zhruba po úroveň uší a zbytek nech volně. Sepnout vrchní pramen můžeš gumičkou, sponou nebo například skřipečky (nejprve sepněte pramen zprava, poté zleva a uprostřed sepněte část vlasů z těchto pramenů, aby účes držel).
Culíky jsou oblíbenými účesy mnoha hvězd. Jsou jednoduché, ale přesto slušivé.
...dokonce i Zac Efron nosí culík xDVydatný spánek

16. února 2008 v 23:34 | Sněhurka |  Pro zdraví
Dřív jsem nesnášela ranní vstávání... Večer jsem dlouho nemohla usnout a ráno jsem se budila unavená, a musela jsem se hodně přemáhat, abych vůbec vstala... taky jsem často zaspávala :D
Pak jsem měla kruhy pod očima a byla protivná...
Ale nedá se nic dělat, škola začíná v 08:00 a víkend není možný celý prospat, takže jsem se rozhodla vyzkoušet pár triků, jako například:

- vždy se snažím ulehat ještě před 11 hodinou večer
- každý den spím nejméně 8 hodin

Existují různé rady a doporučení, co dělat, aby se nám lépe usínalo =))

- otevři si okno a provětrej místnost
- pokud možno nespi přes den, když nejsi totálně unavená/ý
- před spaním se nepřejídej, dej si k večeři něco lehkého
- neválej se v posteli jen tak... postel by se neměla stát místem, kde jíš, čteš si, koukáš na televizi, učíš se... atd.
- před spaním nepij kafe, nekuř cigarety a nepij alkohol
- těsně před spaním to nepřeháněj se sportem
- choď spát a vstávej v určitou hodinu, aby si tělo navyklo na pravidelný režim
- při usínání se snaž myslet na samé hezké a příjemné věci

Tumblr_lu7u6abgnf1qdfy88o1_500_large

Jídla pro klidný spánek

Banány - Obsahují melatonin a serotonin, mají v s sobě hodně hořčíku, který uvolňuje svaly.
Heřmánkový čaj - Heřmánek funguje jako mírné sedativum. Ideální bylinka pro neklidnou mysl.
Teplé mléko - V mléku je tryptofan, aminokyselina, která má mírně sedativní účinek.
Mandle - Obsahují tryptofan a hořčík, který uvolňuje svalstvo.
Lněné semínko - Obsahuje přírodní omega-3 mastné kyseliny, které zlepšují náladu.
Krůta - Krůtí maso je nejznámějším zdrojem tryptofanu. Plátek krůtího masa na krajíci celozrnného chleba patří mezi nejlepší přirozené uspávací prostředky.

Já osobně si občas večer dělám banánový koktejl, který v sobě pojí jak banány tak mléko =)
Stačí nakrájet banán na kolečka, vložit do mixéru a přidat mléko. Vše rozmixovat, a nakonec koktejl dolít mlékem do půl litru. Hlavně koktejl nedělej do zásoby a vypij ho hned, protože rozmixovaný banán po půlhodině zhnědne....

Kde spát?
Hlavní je, aby se při spaní člověk cítil dobře. Postel a celý "spací koutek" nebo ložnice by měla působit uklidňujícím dojmem. Měli byste se vyhnout křikavým barvám, jako je například citronově žlutá. Důležité jsou i doplňky, například polštářky, hudba nebo vonné lampičky a svíčky, které mohou někoho krásně uspat... ale druhého zase rušit.

☺ Dobrou noc! :-)) ♥

vaše Sněhurka