♥ Every women needs a man, that will ruin their lipstick, and not their mascara.

Říjen 2007

Přáníčka k Vánocům

21. října 2007 v 15:50 | Přání
Veselé svátky Vánoční, pěknou cestu půlnoční, pod stromečkem pěkný ranec, na Silvestra pěkný tanec, od muziky lehký krok a pak šťastná Nový rok.

Oheň v krbu tiše praská, v našich srdcích klid a láska. Z oblohy se sype sníh, vločky tančí v závějích. Kouzelné Vánoce a Šťastný Nový rok.

Padá snížek z výše tiše, mráz na okna domu píše:Ježíšek teď dárky shání, aby splnil všechna přání.

Krouhnul jsem zatáčku, dárky jsou na sračku, sáně se zvrhly, sobi mi zdrhli, dneska mě nečekej, ani mi nevolej. Tvůj Ježíšek


Vánoce jsou tady zase,
čekáme na zlaté prase.
Opasky si utahujem,
jídla se vždy vyvarujem.
Pan Klaus by z nás měl i radost,
vděčíme mu vlastně za dost.
Pod stromek si toaleťák dáme,
protože se z toho všeho poděláme.
Krásné vánoční dny přeje _________Letos pod jmelím milované líbej,
cpi se klidně cukrovím, postavu nehlídej,
vždyť Vánoce jsou jenom jednou za rok,
a tak myslím, máme na to nárok!
Šťastné a veselé!Ahoj, tady Ježíšek! Celý rok Tě pozoruji! Dobře vím, že nekradeš, nepodvádíš, nelžeš, netuneluješ.
Tak už mě neser a konečně se to nauč! Já Ti pořád dárky nosit nebudu!


Ještě není pozdě, můžem to vyřešit v klidu! Můžem zůstat přáteli. Jinak Ti udělám dost velké problémy. Bude pozdě, až se budeš dusit. Tvůj vánoční kapr.

Hromadu dárků, co srdce pohladí, rodinu, přátele, co nikdy nezradí. K bohatství krůček, ke štěstí krok - prostě nádherné Vánoce a šťastný Nový rok.


Urazil se na mně kapr, že ho važně neberem, nejvíce se ho však dotklo, že ho večer sežerem. Tvařil se moc potměšile, když mne viděl s paličkou, ukazoval na mně z vany, sprostá gesta ploutvičkou. Vyhrožoval sebevraždou, prý vypustí si vanu, nechce župan ze strouhanky, nesnese tu hanu. I vyhověli jsme mu přece - v obýváku bazének, ať si s nami oslavuje, i náš rybí kretének.


Štědrý večer už se blíží
a mě stesk po Tobě u srdíčka tíží.
Jeden dárek pod stromečkem bych si přála jen
a tím by se mi splnil můj nejkrásnější sen.
I Ježíškovi už jsem dopis psala,
že jen Tebe bych si přála.
Až začnou na Štědrý den padat sněhové vločky z nebe,
vzpomeň si na nás a na to, že miluji jen Tebe.
Zvedni hlavu směrem k nebi
a každá vločka, co Ti spadne na tvář, je ode mě políbení.

Ježíšek

21. října 2007 v 15:44 | Ježíšek

Tipy na dárky

21. října 2007 v 15:34 | Tipy na dárky
Vánoce už klepou na dveře a vy nevíte co komu koupit? Tady máte pár návrhů na výhodné dárky.
MATKA: kosmetika (krémy, voňavky, parfémy..), kuchyňské potřeby (vařeček a pánví není nikdy dost..), šperky (stříbrný náramek v bižuterii je perfektním dárkem..), fotoalbum celé rodiny (dokáží ocenit pouze maminky), oblečení, CEM-M zdraví ženy, ..
OTEC: voňavku (ta je u mužů velmi potřebná!), humorný dárek (který lze zakoupit v hračkářství nebo přes internet), fotbalový míč (pokud je váš otec spíš líný pohodář, na fotbalový míč zapomeňte!), pro pohodářské tatínky např. nějaký film, či knihu, CEM-M zdraví muže...
STARŠÍ BRATR: spoďáry (nějaké sexy!), kalendář s nahatými dívkami, knihu (nějakou o něčem, co ho zajímá), voňavku, oblečení, pro pohodáře můžete také zakoupit kazetu, DVD nebo CD, pro sportovce např. dres, mp3 přehrávač..
MLADŠÍ BRATR: knihu, pro sportovce např. dres, pro povaleče počítačovou hru, nebo kazetu či DVD, oblečení, pokud je to ještě dítě, můžete mu koupit plyšáka, stolní hru, nebo např. lego..
STARŠÍ SESTRA: Starší sestru určitě potěšíte kosmetikou, oblečením, dekorací do jejího pokoje, knihou, kalendářem se svalnatými muži, plakátem s jejím oblíbeným hercem, VHS, DVD nebo CD..
MLADŠÍ SESTRA: Malé sestřičce by se určitě líbila obrázková knížka, nebo panenka či Barbie, samozřejmě stolní hra, pastelky, nadšená bude určitě z hračky, která vydává nějaký zvuk. Pro starší sestry klidně voňavky, DVD, VHS či CD nebo i nějaké živé zvířátko..
BABIČKA: Babičku potěšíte všelijakou blbůstkou, např. soškou, šátkem, hrnečkem, propiskou, pouzdrem na brýle, zajímavou knihou, a pokud k sobě nemá žádného dědečka, radost uděláte klidně i novým společníkem, jako je např. andulka (k tomu byste měli koupit i nějakou příručku pro začátečníky) nebo zájezdem do lázní!
DĚDEČEK: Pro dědečky kutily třeba nové nářadí, pro povaleče hrnek, knihu, oblečení, šošku, voňavkou, kazetku nebo CD s hudbou ze šedesátých let..
Doufám že jsem vám trochu pomohla a vnukla nápad.. ať mají vaše dárečky úspěch..

Vánoční stromečky

21. října 2007 v 15:10 | Vánoční stromečky

Rhódéský ridgeback

20. října 2007 v 12:39 | Rhódéský ridgeback
Popis: Větší silný a svalnatý pes s pruhem obrácené srsti na hřbetě. Hlava dlouhá, mezi ušima široká, s plochou lebkou, výrazným stopem a suchými pysky. Oči dále od sebe, kulaté. Uši vysoko nasazené, středně velké, u nasazení široké a pozvolna se zužující, přiléhající k hlavě. Krk delší, silný, bez laloku. Tělo s hlubokým a prostorným, ale ne příliš širokým hrudníkem, pevným hřbetem a dobře osvalenými žebry. Končetiny rovné, silné, osvalené, suché. Ocas u kořene silný, postupně se zužující, nesený v mírném zatočení vzhůru. Srst krátká, hustá, hladká a lesklá, s charakteristickým "ridgem", tedy pruhem obrácené srsti na hřbetě, jenž je typickým znakem plemene. Zbarvení: světle až červeně pšeničné.
Charakteristika: Živý, pohyblivý a vytrvalý pes, aktivní i při vysokých teplotách. Vůči cizím si uchovává odstup, vůči své rodině je oddaný a ve vztahu k dětem spolehlivý.
Zvláštní nároky: Vyžaduje hodně pohybu v přírodě a důsledné vedení bez přílišné tvrdosti. K jeho zvládnutí je zapotřebí i fyzická síla. Hodí se spíše do domu se zahradou než do městského bytu.
Užití: Původně lovecký pes, užívaný dokonce i k lovu lvů, ale také ke střežení stád dobytka před nebezpečnými šelmami. Dnes převážně společenský pes sportovního typu, dobrý hlídač.
Výskyt: Ještě nedávno velmi vzácný, dnes je na postupu. Stále populárnější i u nás.
Možná záměna: Pouze s thajským ridgebackem, jenž jako jediný má rovněž ridge na hřbetě, je však vzácnější, výrazně menší a má vztyčené uši.
pes30-38kg63-68cm
fena30-38kg61-66cm
,

Rotvajler

20. října 2007 v 12:28 | Rotvajler
Plemeno je pojmenováno podle města Rottweil v Němcecku. Toto staré sídliště založené Římany se již ve 13. století stalo městem, kde se soustřeďoval obchod s dobytkem. Rotvajleři hnali stáda a ochraňovali majetek obchodníků a řezníků. Ti, kdož odcházeli večer do hospody zapít dobré obchody, zavěšovali těmto psům na krk vydělané peníze. S postupnými změnami v organizaci obchodu s dobytkem (přestalo již hnaní stád) se počet rotvajlerů zmenšoval. Potom je používali již jen řezníci k tahu vozíků. Z té doby pochází i označení "Metzgerhund". Okolo roku 1900 hrozilo, že toto plemeno zanikne. Tehdy se však již začali šířeji používat policejní psi a díky šťastné náhodě padla volba i na rotvajlera. Zvláštní oblibě se toto plemeno těšilo u hamburských policistů. V policejní službě byly znovu objeveny vynikající vlastnosti rotvajlerů.
Rotvajler je klidný a dobromyslný, z práce má zjevně potěšení. Ochotně aportuje a obvykle náruživě pracuje na stopě. Na svou hmotnost je překvapivě pohyblivý. Má pevný, tvrdý skus a jeho útoky jsou rychlé a bez výstrahy.
Jak při hnaní stád, vyhledávání a přihánění zatoulaných kusů dobytka, tak při mnoha policejních akcích museli a musí psi pracovat samostatně. Jestliže jsou špatně a nedůsledně vedeni slabým pánem, stanou se tito psi těžko ovladatelnými, protože ve vztahu člověk-pes se snaží získat vůdčí postavení. To ovšem není jen problém plemene rotvajlerů, ale i mnoha dalších služebních plemen psů.
!POZOR!
Rotvajleři jsou velmi choulostiví na žaludek. Jejich žaludek jim visí na tenkých nitkách, a lehce se utrhne (to potom samozřejmě rotvajler zemře)! Nikdy nedávejte rotvajlerům jídlo před tím, než jdete na procházku! Vždy až po procházce. Je totiž riziko, že se při běhání vašemu rotvajlerovi žaludek utrhne a bude s ním ámen.. Pozor na to.
VÝŠKA:
pes má v kohoutku 61 až 68 cm
fena má v kohoutku 56 až 63 cm
VÁHA:
pes váží 50 kg
feny váží 42 kg
PLEMENO:
FCI II. - Pinčové a knírači, molossoidní
OFICIÁLNÍ ZKRATKA V ČR :
RTW
ČÍSLO STANDARDU:
147 (Německo)
Obrazek

Saluka

20. října 2007 v 12:18 | Saluka
Velikost: kohoutková výška 58-71cm
Hmotnost: kolem 20 kg
Typ srsti: hedvábná, hladká, měkká, po těle krátká, dlouhá na uších, ocase a končetinách; vzácně se vyskytuje i krátkosrstá saluka
Zbarvení: bílé, krémové, červené, stříbrně prokvetlé, bíločernočervené; povoleny jsou i kombinace
Pro koho se hodí: pro milovníky chrtů
Výskyt v ČR: vzácná
Pokud si chcete pořídit věrného, milého pejska jako je saluka, budete pro ni muset objetovat alepsoň 1h denně venku a pokud možno, bylo by dobré mít pro ni výběh, např. zahrádku.
I když je saluka v evropských poměrech chována již dlouhá léta, zachovává si řadu zvyklostí získaných v době, kdy ještě žila mimo dům. Například nikdy neulehne k odpočinku dříve, dokud bedlivě neprohledá nejbližší okolí. Vždy dává přednost tomu, ulehnout někde na vyvýšeném místě a neodpočívat přímo na zemi. Tento zvyk přetrval pravděpodobně z dob, kdy ve volné přírodě byli spolubydlícími i hadi a ještěři, kteří mohli rušit její klid nebo ji dokonce ohrožovat na životě.
Mezi psy rozlišuje ty, kteří tvoří její smečku - to jsou ti, se kterými žije nebo s nimiž přichází častěji do styku. S těmi vychází dobře a dovede si s nimi i hrát. A pak všichni ostatní, které nezná a ani nemá zájem je poznat. K těm dovede být někdy až nepříjemně agresivní. Podobné to je s lidmi. Přátelí se pouze s úzkým okruhem lidí, se kterými žije pod jednou střechou a o které projevuje až dojemnou starostlivost. Je nejspokojenější, když jsou všichni pohromadě a v dohledu a vysloveně trpí, když někdo chybí. Saluka má velmi ráda děti, pečlivě je hlídá a dovede i napadnout cizího člověka, který se k dítěti přiblíží.
Závěrem se dá říci, že je to plemeno velmi svérázné a zvláštní a že je u chovatelů neprávem opomíjeno. Naprosto mylné jsou všechny domněnky, že je to pes velmi choulostivý a málo inteligentní. I když má saluki některé odlišné povahové vlastnosti než jiní u nás běžně chovaní psi, není důvodu k obavám, že mu neporozumíme. Stačí, dáme-li mu dostatek pocitu volnosti a trochu pohlazení. To je vše, co skromná saluka potřebuje. A tou nejkrásnější odměnou vám bude pohled na ušlechtilé ladné zvíře, které si i přes veškerou domestikaci zachovalo snad ze všech plemen nejvíce vlastností původního a na člověku nezávislého psa-lovce.
Saluka je krásné zvíře, které měly Egypští faraonové nejraději.

Pixelky

20. října 2007 v 10:55 | Pixelky
ico fileico fileico fileico fileico file
1271281291301311321671681691701711721851861871881892752762772782792922933015556575815161718
CakeCakeCake

Schizofrenie

19. října 2007 v 16:47 | Schizofrenie
Pronásledují je, odposlouchávají, trápí, ale také jim vyprávějí vtipy. Kdo? Bludy a halucinace - věrní průvodci lidí trpících schizofrenií.

Film versus skutečnost

U schizofrenie si většina z nás představí rozdvojenou - vícečetnou osobnost (pana Jekylla a Hydna). Ta se však v realitě, na rozdíl od filmových scénářů, vyskytuje zřídka. Většina projevů onemocnění je daleko prostší avšak o nic méně děsivá. "Schizofrenik" si s vámi povídá jako každý jiný až …

Úryvek z jednoho rozhovoru:

"Víte, já jsem vymyslel ohromný vynález, ale oni mi ho nedovolí zveřejnit."
"Kdo oni?"
"No přece FBI. Nikomu to neříkejte, ale mám v zubu vysílačku, kterou mi říkají, co mám dělat. Jedno pípnutí znamená ano, dvojí ne."
"A co když je neposlechnete?"
"Tiše! Ať vás neslyší! To mi vysílají signály do celého těla a hrozně to bolí."

Typy a projevy schizofrenie:

Snad nejčastěji se vyskytuje paranoidní forma. Nemocný je přesvědčen, že je pronásledován (policií, tajnými agenty, mimozemskými civilizacemi), kteří ho sledují, pozorují, odposlouchávají, nařizují mu, co má dělat. Pokud neposlechne, je potrestán. S tímto přesvědčením se často spojuje jistota, že je obdařen mimořádnými schopnostmi, zdědil ohromný majetek či je tvůrcem ohromného vynálezu. Jistý pán je kupříkladu přesvědčen, že on jediný vidí choroboplodné zárodky, kterými se mohou ostatní smrtelně nakazit. On musí zachránit lidstvo a zárodky zničit. Proto několikrát denně luxuje několikapatrový panelák včetně klik, schodů a zábradlí.
Zajímavou formou je katatonní schizofrenie. Nemocný zaujímá nezvyklé polohy (např. leží jako by měl pod hlavou polštář, ale polštář tam není) a vydrží v nich dlouhé hodiny. Může se také projevovat určitými přehnanými pohyby (pochoduje jako voják při přehlídce), dělá různé grimasy…
Časté jsou také projevy myšlenkové překotnosti. Nemocný chrlí jednu myšlenky za druhou, které ovšem smyslem či logikou vůbec nesouvisí.

Příčiny, výskyt:

Na vzniku onemocnění se podílejí genetické faktory, způsob rodinné výchovy a sociální okolnosti.
Genetické vlivy poměrně významně. Onemocní-li jednovaječné dvojče, onemocní i druhé jednovaječné dvojče až v 50% případů, i když vyrůstá v naprosto odlišném prostředí.
U typu rodinné výchovy se jako rizikový uvádí ambivalentní způsob výchovy. Maminka dovolí, tatínek zakáže a dítě neví, co má dělat. Nebo: Maminka sice slovy dovolí, ale řečí těla či chováním sděluje: "Když to uděláš, ublížíš mi." Vnímavé dítě opět neví, co má dělat, cítí se rozpolcené.
Co se týče sociálních okolností, můžeme zde zařadit všechny stresující životní události: nápor vysoké školy, úmrtí blízkých, ztráta bydlení, rozchod s partnerem apod.
K propuknutí onemocnění dochází nejčastěji mezi dvacátým a třicátým rokem života. Odborníci tvrdí, že za tuto skutečnost může náročnost tohoto období, kdy je nutné osamostatnit se. Schizofrenie se vyskytuje v celém světě a trpí jí asi 0,5-1% populace.

Léčba:

Účinná je zejména farmakoterapie tedy léky zvané neuroleptika. Tlumí bludy, halucinace a jiné příznaky schizofrenie, bohužel mají více vedlejších negativních účinků: tloustnutí, otupělost, spavost, pocení apod. Léčba je vždy dlouhodobá, počítá se na měsíce i roky.
Část pacientů se uzdraví, část dále žije běžný život, přičemž užívá léky. Další část je nevyléčitelná, onemocnění se pravidelně vrací a nemocný i jeho rodina se s ním musí naučit žít. V rámci psychoterapie se naučí rozpoznat blížící se ataku a zabránit nejhorším následkům, fungovat v běžném životě. Tito nemocní většinou pobírají plný invalidní důchod.
Nesmíme zapomínat na část nemocných, kteří vedle nás žijí, schizofrenie u nich probíhá v plné síle, ale nejsou léčeni, protože léky odmítají. Na rozdíl od fyzicky nemocných totiž psychicky nemocní nepřipouštějí, že vůbec jsou nemocní.

Jiná realita:

Trpící schizofrenií jsou přesvědčeni, že hlasy skutečně slyší, že vše je realita. Největší chyby se dopustíme, pokud jim jejich mylná přesvědčení rozmlouváme. Přestanou nám věřit, případně začnou považovat za nepřítele a může dojít k slovnímu či fyzickému napadnení. Mylné představy NIKDY nerozmlouváme!

Můžeme se setkat s takto nemocným?

Odpověď zní ANO. Mezi klienty úřadu práce je jich více než si myslíme. Nejsou nebezpeční, jen ve svém stavu nejsou schopni pracovat. Proto jsou propuštěni ze zaměstnání či nikdy nepracovali. Invalidní důchod, který by jim byl většinou přiznán, si však nevyřídí, protože jsou přesvědčeni o svém zdraví. Pokud někdy v minulosti byli léčeni či brali léky, dnes je již s největší pravděpodobností neberou. Proč taky? Brali byste léky, kdybyste byli přesvědčeni o svém zdraví? Většinou žijí osaměle. My i oni se tak dostáváme do bludného kruhu. Nezbývá než tyto podivíny nechat žít a nebrat jim jejich svět. Už tak to nemají jednoduché.

Víte že...?

19. října 2007 v 16:32 | admin
Víte že...

• Když zkusíš při kýchání mít oči otevřené, můžeš je vytlačit?
• Když kýchneš opravdu silne, mužeš si zlomit žebro?
• Když zkusíš kýchání potlačit, muže ti prasknout žíla v hlavě nebo v krku a ty můžeš zemřít?
• Věděla jsi, že holky vidí ve tmě daleko lépe než kluci? Tak toho bys měla náležitě využít!
• Každý člověk má celkem 696 svalů. A 34 z nich si můžeš lehce procvičit už jenom při líbání!
• Špína v uších? Tak tomu se můžou žirafy jenom smát. Díky jejich padesáti centimetrovému jazyku pro ně není žádný problém čistit si uši pravidelně a bez cizí pomoci.
• Průměrně se člověk za celý svůj život miluje 3000krát a líbáním stráví celkem dva týdny.
• I když se ti to možná nelíbí, ve své posteli nespíš nikdy sama. Spolu s tebou ji sdílí kolem 2 milionů mikroskopických roztočů.
• Je to zvláštní, ale podle statistik jsou kluci daleko častěji zasaženi bleskem než dívky. Že by příroda holkám nadržovala?
• Za celý den mrkneš očima 20 000krát, aniž bys o tom věděla. Musíš uznat, že je to ten nejlepší trénink pro flirtování!
• Beethoven si prý vždycky, než začal komponovat, poléval hlavu vlažnou vodou. Co takhle zkusit to před písemkou?
• Do začátku dvacátého století bylo pro Evropanky naprosto normální chodit dole bez. Až od té doby se totiž začaly nosit spodní kalhotky.
• Je vědecky dokázáno, že skoro všichni medvědi jsou leváci. Ale radši to nezkoušej! I medvídě by tě lehce uspalo svojí méně šikovnou pravou packou.
• Je nemožné lízat vlastní loket?
• Je pro prasata z tělesných důvodů nemožné, vzhlédnout k nebi?
• Se krysy a koně nemohou pozvracet?
• Byl zapalovač vynalezen dříve než sirky?
• Že kvákání kachny nedělá ozvěnu a nikdo neví proč?
• Že celosvětově 23% všech škod na kopírkách je zaviněno lidmi, kteří na nich sedí a zkoušejí si okopírovat svůj zadek?
• Za celý svůj život během spánku sníš přibližne 70 kusů různého hmyzu a 10 pavouků? (Mmmmh!)
• Víte že lidské oko není ve skutečnosti kulaté, ale šišaté?
• Přes 75% všech lidí, kteří toto čtou, se pokusí lízat svůj loket?